שולחן טניס

הוא מתאים למשחק מגיל צעיר ונחשב למשחק פופולארי, מהנה וספורטיבי, הוא עשוי להוציא את הילדים שלכם בקלות מהמסכים!. טניס שולחן הוא משחק שקיים כבר שנים רבות הן כתחביב והן כספורט מקצועי, טניס שולחן ניתן לשחק אותו בזוגות או אחד מול אחד. הנה קצת על ההיסטוריה של המשחק ואיך הוא התחיל את דרכו.

שולחן טניס

(צילום: Shutterstock)

היסטוריה

טניס שולחן הוא משחק שמשוחק כבר מעל למאה שנים. אשר החל את דרכו כאלתור למשחק הטניס במגרש באנגליה, בשלב מאוחר יותר הוסב המשחק והותאם לסביבה הביתית. בתחילת דרכו לא נעשה שימוש באביזרים מקצועיים אלא פריטים שונים ששימשו כמחבטים, כרשתות וכשולחנות משחק. עם השנים הפך פופולארי והחלה להתפתח סביבו תעשייה שלמה של אביזרים. במהלך השנים עבר המשחק לא מעט שינויים בכל הנוגע לחומרים מהם עשויים המחבטים (בעבר ספוג) ובכל הקשור לניקוד במשחק. כיום ישנן ליגות טניס שולחן, יש אליפויות ויש תחרויות רבות ברחבי העולם והוא אף ענף ספורט המשוחק במשחקים האולימפיים.

בישראל יש מספר אגודות טניס ויש אליפות בכל שנה, המחולקת לקטגוריות על פי גילאים (ילדים ומבוגרים).

שולחן טניס ביתי- ספורט, אתגר, חוויה

אם יש לכם מקום בבית לשולחן טניס פתוח או שיש לכם גינה פרטית משלכם, אתם חייבים שולחן טניס. טניס שולחן הוא דרך מצוינת להוציא את הילדים ממסך המחשב או הטלוויזיה, זהו משחק כייפי שדורש הוצאה של לא מעט אנרגיה, זהו משחק שמפתח מיומנויות ואת הכושר הגופני ומשחק מגבש מאוד. ילדים יכולים לערוך טורנירים עם החברים או האחים והמבוגרים יכולים ליהנות מפעילות ספורטיבית מהנה בשעות הפנאי. עוד ועוד בעלי בתים פרטיים עם גינה או בתים עם מרפסות מבינים את היתרונות ואת ההנאה שהם יכולים להפיק משולחן פינג פונג ורוכשים לעצמם שולחן כזה.

איכות הקפיצה של הכדור

טניס שולחן הוא משחק בו איכות הקפיצה של הכדור היא קריטית להנאה ממנו. בבואכם לבחור שולחן כדאי שתעשו את הבדיקה הבאה: קחו כדור מקצועי, עמדו אתו בגובה של 30 ס"מ מעל לשולחן ועזבו אותו. הוא אמור לקפוץ לגובה של לפחות 25 ס"מ לפחות ואם כן זה מצוין. יש עוביים שונים של פלטות וכדאי לבחור את זה שתאפשר משחק דינאמי וכייפי. כדאי כמובן לעשות את הבדיקה לא רק במקום אחד על הפלטה אלא במיקומים שונים על גבי השולחן.

טניס שולחן הוא משחק חווייתי, משחק שיכול גם להפוך לממכר אם האביזרים השונים נוחים ואיכותיים. חשוב כמובן גם לדעת מראש איפה ימוקם השולחן ובהתאם לבחור את חומר השולחן בכדי שהוא לא ייפגע מהלחות או מהגשם. אביזרים איכותיים יחד עם אימונים, יפיקו את המרב ממשחק קסום, מהנה ופופולארי כל כך...