משקולות – יתרונות שכדאי להכיר

גם אתם מן הסתם החלטתם לעשות משהו עם עצמכם, לשפר את הכושר הגופני שלכם ולחזק את הגוף שלכם ויש דרכים שונות לעשות את זה. אימון עם משקולות הוא אחד מהם, משקולות שלא מחוברות למכשיר כלשהוא בחדר הכושר אלא חופשיות שניתן להתאים למתאמן. כשיודעים איך להתאמן, כשמגייסים את המשקולות לאימונים איכותיים אפשר להפיק מהם לא מעט. אז הנה כמה יתרונות שיש למשקולות על פני מכשירים בחדר הכושר, יתרונות שכדאי להכיר רגע לפני שמקבלים את ההחלטה האם להתאמן איתן.

אימון משקולות

 

(צילום: Shutterstock)

לאמן שרירים ספציפיים

אימון עם משקולות הוא אימון בו ניתן לעבוד על שרירים ספציפיים או על קבוצות שרירים. לא תמיד כדאי לערב כמה שרירים ביחד בעיקר כשרוצים לאמן שרירים ספציפיים לאחר פציעה ועם משקולות אפשר לעשות את זה בצורה נכונה.

פיתוח הצד החלש

כשמתאמנים על מכשירים בהם עושים שימוש בשתי הידיים, צד אחד יחפה על הצד השני. זה אומר שאם יש צד אחד חלש הוא לא יקבל את האימון הדרוש לו מה שלא ככה עם משקולות. משקולות מאפשרות לאמן כל צד בהתאם לעומס בו הוא יכול לעמוד ולעומס הדרוש לו בשביל להתחזק.

הגדלת טווח התנועה

עבודה עם משקולות לא תלויה במכשיר כלשהוא מה שאומר שטווח התנועה לא מוגבל. זה אומר תנועה רחבה יותר של המפרק ותועלת רבה יותר, מה שאומר שיפור משמעותי באורך השרירים ובגמישות המפרקים.

אין צורך בתחזוקה

אימון עם משקולות לא מצריך תחזוקה שלהן. לא צריך לחזק צירים, לא צריך לחזק כבלים, לא צריך להחליף ריפודים ולא צריך לשמן שום דבר. מדובר על יתרון בהיבט הפרקטי, יתרון שחוסך זמן יקר וגם לא מעט כסף. כידוע באימוני כושר רצף האימונים הוא זה שמכריע, וכל עיכוב עלול לפגוע במוטיבציה ולפגוע ברצף.

גיוון בתרגילים

במכשירי כושר יש תרגילים ספציפיים אותם ניתן לבצע והמגוון מצומצם. כשמדובר על משקולות, מגוון התרגילים שניתן לעשות הוא גדול, ניתן לעשות תרגילם רבים לקבוצות שונות של שרירים.

נוחיות וניידות

זה אולי היתרון הגדול ביותר של משקולות על פני מכשירי כושר. אפשר לקחת אותן לכל מקום ואפשר לעשות בהן שימוש בכל מתאר כמעט. נוסעים לחופשה השנתית עם המשפחה בצפון ולא רוצים לעצור את רצף האימונים? אתם יכולים לקחת איתכם את המשקולות ברכב. לא יכולים להתאמן בבית ולא רוצים לוותר על האימון היומי? אתם המשקולות ניידות ואפשר לעשות בהן שימוש בכל מקום בו אתם נמצאים.

משקולות הן דרך מצוינת להתאמן, דרך נפלאה לחזק את השרירים ולעשות את זה בנוחות, בזמן שמתאים ובעצימות הרצויה.