מידע חשוב על בובות אגרוף

למתאגרף עם מוטיבציה רבה בובת אגרוף היא אביזר בגדר חובה שכן היא מדמה לחימה מול אדם אמיתי הרבה יותר מאשר שק אגרוף רגיל.

 בובת איגרוף

(תמונה: בש-גל) 

היתרונות של בובת איגרוף מול שק איגרוף

  1. מכות מדויקות יותר - רבים אינם מודעים לערך של בובת אגרוף אשר יכולה לעזור ללוחם לדייק את החבטות שלו בזכות מבנה הגוף והראש של הבובה. ברוב הסרטים הלוחמים מתאמנים על שק איגרוף אשר פופולרי יותר בגלל מחירו והותק שלו לעומת בובת האיגרוף שהיא יקרה יותר והגיעה אלינו רק בשנים האחרונות.

  2.  אימון הטלות – בובות אגרוף יכולה לשמש גם באימוני הטלות, דבר שפופולרי מאוד בג'ודו והיאבקות. שק אגרוף לעומתן תלוי קבוע, בד"כ על שרשראות מתכנת, דבר שמונע ממנו לשמש כפריט עזר לאימון הטלות.

  3. תרגול הגנה - לבובת איגרוף יש תכונה המאפשרת תרגול הגנות בזרועות בעזרת הידיים. הדבר מתייחס בעיקר לבובות עץ, להן שימוש נרחב בסין שם הסינים מתאמנים על בובות עץ כבר אלפי שנים. מעניין לדעת שיש מקדש בסין בשם מנזר שאולין שם תלמיד שירצה להתמחות באחת מאומנויות הלחימה הנלמדות שם יצטרך להתמודד עם מספר רב של בובות איגרוף.

מה ממלאים בבסיס בובת האיגרוף?


אם אתם רוצים למלא את בסיס בובת האיגרוף ניתן להשתמש בחול או במים. לרוב משתמשים במים כיוון שזו אופציה נוחה וזמינה, מים קל יותר לרוקן כשרוצים לשנע את הבובה. מילוי של חול בבסיס הבובה מעניק לה יציבות טובה יותר מאשר מים ומתאים יותר עבור מי שאינו מתכוון לשנע את הבובה בעתיד.

מאמר זה נכתב על יד בש-גל, המתמחה בהספקת ציוד אומנויות לחימה מהמותגים המובילים בעולם.