מה זה בלייזפוד (Blazepod) ואיך הוא משפר ביצועי מתאמנים?

בלייזפוד היא מערכת אימון חדשנית וחכמה בטכנולוגיית "פלאש-רפלקס", כלומר תגובה מבוססת אור, והיא מאפשרת מדידה של ביצועים בדיוק מרבי ושיפור הזריזות, האיזון, התיאום, זמן התגובה, הכוח ועוד. פעולת המערכת פשוטה ואינטואיטיבית עבור מתאמנים ומתאמנות, והיא מעודדת תנועה באמצעות רמיזה חזותית.(צילום: Blazpod)

איך בלייזפוד עובד?

המערכת כוללת "פודים" – מעין כפתורים ניידים הרגישים למגע, ובעלי חיישנים וחיבור אלחוטי. הפודים מפיקים ומספקים רמזים חזותיים לתרגילים - אורות ב-8 צבעים שונים המכתיבים את אופי האימון ואת הקצב שלו, ומודדים את ביצועי המתאמנים. הפודים נדלקים בצבעים שונים לפי שחקן, לפי פעולה (אגרוף, בעיטה וכו') ולפי קצב מותאם לכל מתאמן ומניעים את המשתמשים לפעולה. הפודים מתחברים באמצעות Bluetooth לאפליקציה ייעודית, המציעה מגוון פעילויות לספורט אישי או לאימון קבוצתי, לאימונים ביתיים ולתחרויות זוגיות או קבוצתיות. האפליקציה עוקבת אחר התקדמות האימון של כל אחד מהמשתמשים, ומאפשרת למאמן לתכנן תרגילים מותאמים אישית, כולל פעילויות אימון קוגניטיבי ושיקום. מערכת בלייזפוד תוכננה כדי להשתלב באימונים קיימים, וכדי לדחוף ולעודד את המשתמשים לעבוד על אלמנטים כמו זמן תגובה, רפלקסים, זריזות, מהירות, שווי משקל וכוח התמדה – כלומר על היכולת לשמור על קצב גבוה לאורך פרק זמן קבוע מראש.

למי בלייזפוד מתאים?

מערכת בלייזפוד מתאימה לכולם, מילדים ועד הגיל השלישי, מחובבי ספורט ועד לספורטאים מקצוענים, והאפליקציה מאפשרת תכנון של אימונים בעצימות רלוונטי לכל סוג של מתאמן ולכל כושר גופני. מכיוון שהמערכת מתאימה לכל גיל, היא יכולה לעודד ילדים צעירים לבצע פעילות גופנית חווייתית ומאתגרת. המערכת יכולה לסייע בשיקום ולכן יכולה לשמש פיזיותרפיסטים המבקשים לעקוב אחר שיפור, איטי ככל שיהיה, בביצועי מטופלים הסובלים מפגיעות שונות. גם מטפלים ופיזיותרפיסטים העובדים עם בני הגיל השלישי יכולים למצוא תועלת רבה בשימוש ברמזים החזותיים המשפרים את חוויית האימון.

היתרונות של מערכת בלייזפוד

כיף והנעה לפעולה – בעיקר אצל ילדים ומתאמנים צעירים, הנוטים להשתעמם בתרגילי ספורט הדורשים חזרתיות. תומכת במגוון פעילויות כושר וספורט – כל אימון מוכר יכול לקבל תוספת של אתגר והכוונה – מכדורגל עד אגרוף, מאימוני מזרן שונים עד אימוני זריזות ודיוק. מאפשרת תחרויות בין שני שחקנים – ללא צורך בשופט חיצוני, במדידה מדויקת של ביצועים ובזיהוי מושלם של אלמנטים הדורשים שיפור וחיזוק, ושל ההתקדמות של כל מתאמן ומתאמנת. מאפשרת ליצור פעילויות מותאמות אישית – האפליקציה מסייעת למאמנים לשמור תוכניות כושר מדויקות ולהמשיך בנקודה שבה נעצר האימון הקודם, לפי צורכי המתאמנים או המשתקמים. עובדת בבית ובחוץ – הפודים נצמדים באמצעות ואקום או באמצעות רתמות מיוחדות לכל משטח רצוי, ואפשר לקיים את האימונים בכל מקום: בבית, בפארק או בחדר כושר. מערכת קטנה, קלה וניידת - מאפשרת למאמנים לקיים בעזרת המערכת אימונים בכל חלל ולנייד את כל חלקיה בקלות. אז, הגיע הזמן לגלות כיצד הבלייזפוד עובד בשבילכם- באימון, במשחק ובמניעת פציעות. מתקדמים, נהנים ומרוויחים אימון מושלם.