מדריך לבחירת מזרן יוגה

כל שיעור יוגה הוא חגיגה של צבעים עוד לפני שהתחיל: מבט חטוף על רצפת הסטודיו מגלה שכל מתרגל ומתרגלת הביאו איתם את המזרן האישי שלהם, ויש להם איתו מערכת יחסים. וכמו בכל מערכת יחסים – אם רוצים שהזוגיות תמשיך ותסב לנו הנאה, על שני הצדדים לתאם ציפיות, ולהסתכל על הרבה יותר ממראה חיצוני. 

אז כן, מעבר לצבע ולסטייל, מזרן יוגה צריך לשמור על יציבה נכונה של הגוף בתנוחות, הוא צריך להיות קל משקל ונייד, קל לגלגול ולאחסון, נעים למגע, ועשוי מחומר איכותי שאינו רעיל ובעל חיים ארוכים.

בחירת מזרן יוגה

(מתוך: Shutterstock)

הכנו עבורך את המדריך המלא לבחירת מזרן יוגה, ולשמירה עליו לאורך שנים:

העובי כן קובע

מדוע זה חשוב? מזרן דק מדי עשוי להביא להתעוררות כאב בעת תנוחות הדורשות יציבה על הברכיים (ברכת ירח למשל), ומצד שני, מזרן עבה מדי עלול להקשות בתנוחות הדורשות שיווי משקל ועמידה על רגל אחת (תנוחת עץ למשל). מה חשוב לך יותר? באילו תנוחות מתעורר אצלך הקושי? תשומת לב לכך בתרגול הבא תביא את התשובה. 

חומר טוב

אנו מציעים מזרני יוגה מחומרים שונים, בדרגות מחיר שונות. המזרנים המומלצים ביותר הם מזרני TPE - שילוב של פלסטיק וגומי, ומזרני PU המשלבים גומי טבעי. כל המזרנים בטוחים לשימוש, נעימים למגע ומציעים אחיזה טובה של הרצפה מצד אחד ושל הגוף מצד שני. האחיזה ברצפה חשובה כדי למנוע החלקה של המזרן במהלך התרגול, וחיבור נכון של חלקי הגוף עם המזרן. הימנעו ממזרנים בעלי שטח פנים חלק – האחיזה שלהם, בכם וברצפה, פשוט גרועה.

תנו אוויר

תרגול יוגה כולל מגע של הגוף במזרן, ואם מעורבות בעניין כמה טיפות זיעה – מה טוב. אבל, ויש פה אבל גדול, גלגול של המזרן מיד אחרי התרגול והשארתו מגולגל עד התרגול הבא יביאו להיווצרות ריח רע בתוך כמה שימושים. הקפידו לאוורר את המזרן כדי שיוכל להתייבש כהלכה. אם המזרן כבר צבר ריח רע – השרו אותו בגיגית עם מים שבהם המסתם מעט סבון כלים, ואז תלו אותו בצל לייבוש מלא.

בחום הזה של תל-אביב

אל תשאירו מזרן יוגה ברכב. נכון, זה מפתה, אבל החום בתוך המכונית מזיק מאוד לחומרים שמהם עשוי המזרן, ויזרז את הבלאי שלו. קחו אותו הביתה, בכל מקרה אמרנו בסעיף הקודם שכדאי לתלות אותו לאוורור וייבוש, זוכרים?

תפרנו לך תיק

כדי שיהיה לך קל לקחת את המזרן ממקום למקום וכדי שהוא לא ייפגם מחפצים חדים או חלילה יישכח באוטובוס – תיק למזרן יוגה יעשה עבודה נהדרת.

לייעוץ, לשאלות ולכל תהייה נוספת הנוגעת לבחירת מזרן יוגה – צלצלו אל המומחים שלנו