כפפות אגרוף ולחימה

אגרוף קלאסי, אגרוף תאילנדי או לחימה משולבת, הינם ענפי אומנויות לחימה אשר דורשים מהספורטאים העוסקים בהם  להשתמש בכפפות ייעודיות המתאימות לאותו ענף. כפפות אגרוף ניתן לחלק לשלושה סוגים עיקריים: כפפות שק לאימון, כפפות אגרוף לאימון ותחרות וכפפות לחימה MMA.

כפפות אגרוף

(מתוך: Shutterstock)

כפפות שק לאימון

כפפות שק הינן כפפות אשר מתאימות עבור אימונים מול שק אגרוף. כפפות השק אינן מרופדות במרביתן, חלקן מכילות ריפוד מינימלי אשר מטרתו לאפשר למתאמן "להרגיש" את השק. כפפות שק הן בד"כ כפפות סגורות, הן משמשות לאימון אגרוף קלאסי ותאילנדי, MMA ואף לאימוני אירובי, קרוספיט וכו'. 

כפפות אגרוף סגורות

כפפות אגרוף סגורות מיועדות בעיקר לאגרוף קלאסי ולאגרוף תאילנדי, הן מספקות ריפוד רב יותר באזור פרק כף היד ומגיעות עד לאמה, כך הן מסייעות לשמור בצורה טובה יותר על היד והמפרק. כפפות אגרוף סגורות מפחיתות דיוק, אך הן שומרות בצורה הטובה ביותר על פרק כף היד.

גודל ומשקל של כפפות לחימה MMA

כפפות האגרוף נמדדות על-ידי Oz, אשר מסמל אונקיות (יחידת משקל), כל אונקיה ערכה הוא 28.35 גרם. כלומר, ככל שכפפת האגרוף מרופדת יותר, היא שוקלת יותר, ככל שהיא כבדה יותר, היא מגנה טוב יותר על היד של המתאגרף וכן על הפנים של היריב שמקבל את המכה. כפפה קלה מתאימה יותר למתאגרפים מקצועיים מכיוון שהיא מרופדת פחות, מסייעת להחזיק את הידיים למעלה ולהגן על הפנים לזמן ארוך יותר מבלי לחוש כובד וכן המכה המורגשת חזקה ועוצמתית יותר בפני היריב.

כפפות פתוחות וחצי פתוחות

כפפות פתוחות וחצי פתוחות מיועדות עבור ספורטאים המתאמנים באומנות לחימה משולבת (MMA), הכפפות הפכו לפופולריות בקרב מתאמנים רבים, מכיוון שהן מאפשרות אחיזה ותפיסה יציבה יותר של היריב. כפפות אגרוף פתוחות מסייעות להגנה ותמיכה מקסימלית בעיקר בזכות המבנה המסיבי שלהן, הן בעלות תפירה כפולה אשר שומרת בצורה בטוחה על מבנה כף היד ומנגנון אשר מפחית זעזועים ופגיעות בעצמות ובמפרקי כף היד.