כיצד נעליים משפרות ביצועים בספורט?

כיוון שהשאיפה של כל אחד מאיתנו היא לא לבזבז את כספו לריק על מוצרים ופריטים אשר אינם מצליחים לעמוד במבחן התוצאה, חשוב שנבין מהי המטרה של המוצר אותו אנו מעוניינים לרכוש טרם קנייתו ולאחר מכן נבחר את המוצר האיכותי ביותר. במאמר זה נרשום בפניכם כיצד ניתן לבחור בנעל ספורט איכותית אשר יכולה לשפר את הביצועים שלכם בספורט.

נעלי ספורט

(מתוך: Shutterstock) 

נעלי ספורט והשפעתן על הבריאות והביצועים

ראשית כל, עלינו להכיר את המוצר אותו אנו מתכננים לרכוש וזאת על מנת לבחון האם הוא אכן ישרת אותנו באופן הטוב ביותר. הדבר הראשון אותו יש לדעת אודות נעלי ספורט הוא שנעליים המתאימות לכף הרגל וסוג הפעילות הגופנית אותה אנו מתכננים לעשות היא נעל אשר יכולה להועיל לבריאות רגלנו ונעל אשר יכולה לשפר את הביצועים שלנו בספורט. מחקרים שונים שנעשו מצביעים על כך שבחירת נעל ספורט איכותית המתאימה לרגל שלנו יכולה למנוע מצבים לא נעים של פציעות ספורט, כאבי וברכיים. מה בנוגע לשיפור ביצועים? נעלי ספורט המצוידות בטכנולוגיה חדשנית הכוללת בלימת זעזועים אפקטיבית ופיזור לחצים של כף הרגל ומבטיחה לכם אפשרות של ביצועים טובים יותר ומניעת פציעות ספורט.

נעלי ספורט איכותיות לשיפור הביצועים- התאמה

כפות הרגליים שלכם הן הבסיס ליציבה של הגוף שלכם ולכן חשוב שהנעל תהיה מותאמת לכף הרגל. באם תבחרו נעלים שאינן מותאמות לכף רגלכם, תסתכנו ביצירת לחץ על הקשת של כף הרגל וגרימת נזק לעמוד השדרה וכף הרגל עצמה. באם אתם סובלים ממצבים של רגל שטוחה, דורבן בכף הרגל או כל מיני מצבים בריאותיים שונים, חשוב שהנעליים יותאמו במדויק לכף הרגל שלכם וזאת על מנת שהבעיה ממנה אתם סובלים לא תוחמר. התאמת נעלי ספורט תמיד תיעשה בהתאם לסוג הפעילות הספורטיבית. מה לגבי שיפור הביצועים? הכלל הוא שככל שנעל הספורט תהיה קלה יותר, כך הריצה תהיה יעילה יותר. מחקרים מצביעים על כך שאפילו הבדל של מאה גרם במשקל נעל הספורט יכול להוביל להגדלת ההוצאה האנרגטית בעת הריצה באחוז. בנוסף, נעל ריצה עם בולמי זעזועים איכותיים תקטין באופן משמעותי את ההוצאה האנרגטית וזאת משום שבולמי זעזועים איכותיים מונעים מהשרירים לפעול ביתר מאמץ.

שיקולים חשובים בעת רכישת נעלי ספורט

כאשר אתם נכנסים לחנות ספורט מקצועית לצורך מדידת הנעליים, חשוב שתשימו לב לשיקולים הבאים:

  • רוחב כפות הרגליים – חשוב לקחת בחשבון שלכפות הרגליים יש נטייה להתרחב לאחר פעילות גופנית ולכן רצוי לבחור נעלי ספורט בשעות הערב.
  • כיפוף – חשוב לוודא שבאותו מקום בו האצבעות של כף הרגל מתכופפות, גם הסוליה מתכופפת בקלות.
  • לא צריך להסתגל – אין כזה דבר תקופת הסתגלות. וודאו מהרגע הראשון בו אתם מודדים את הנעל כי היא נוחה לכם.
  • מדידה חכמה – תמיד חשוב למדוד את שתי הנעליים וזאת משום שפעמים רבות מבנה כף הרגל של רגל אחת שונה מהאחרת.

לסיכום, נעלי ספורט יכולות לשפר ביצועי ספורט. כל שעליכם לעשות הוא לוודא שהנעל קלה יותר, מתאימה למבנה כף רגלכם ויש בה בולמי זעזועים איכותיים. כעת, כל שנותר לכם לעשות הוא לבחור את נעל הספורט המתאימה לכם
בהצלחה בבחירה!