כיצד לבצע אימון באמצעות משקולות יד

עבודה עם משקולות יד נועדה לצורך חיזוק השרירים וחילוף קצב החומרים וכמובן חיטוב.  עם זאת, עבודה לא נכונה עם משקולת עשויה לגרום לבעיות שונות החל מעומס על השרירים ועד סבל רב.

אימון משקולות יד

 

(מתוך: Shutterstock) 

יש לבצע חימום

רגע לפני האימון, יש לבצע חימום. כדאי להקפיד על מספר דקות של פעילות אירובית על מנת להכין את השרירים לקראת עבודה על השרירים וכן במטרה לשפר את יכולת הביצוע. כאשר הכוונה היא לבצע תרגילים לזרועות, כדאי להניף את הזרועות לכיוונים שונים כל כמה דקות.

שמרו על עומס מתאים

המשקל של המשקולת נקבע בהתאם למתאמנים בהתאם ליכולות שלו והמטרות השונות.  ההמלצה היא לא לעשות שימוש במשקל גבוה מדי. המשקל הרצוי הוא משקל אשר ניתן להרים במשך 10 פעמים ברציפות.  שימו לב, כאשר יש קושי להמשיך את התרגיל, יש להפחית את העומס. יש להשתמש בציוד ספורט מתאים ובטיחותי.

מהו משך האימון?

אימון באמצעות משקולת יד נמשך כשעה לא כולל החימום לפני כן. לאחר שעה של אימון ניתן להבחין בשינויים השונים בגוף אשר באים לידי ביטוי בדעיכה של רמת הטסטוסטרון.

שימו לב, כאשר האימון נמשך למעלה מ60 דקות, הדבר עשוי להוביל לפגיעה בהתאוששות מהאימון וכן הצטברות עומס. מצב של אימון יתר עשויה להוביל לתוצאה הפוכה- ירידה בתוצאות האימון ולהוביל לשורה של מחלות.

במסגרת האימון יש לעבוד עם כל הגוף

במסגרת האימון עם המשקולות יש לבצע עבודה עם כל הגוף כלומר פלג גוף עליון ופלג גוף תחתון .עוד במסגרת האימון יש להקפיד על תנועות גוף נכונות בהתאם לתרגילים השונים- שמירה על גוף יציב לאורך כל האימון, שרירי בטן מכונסים וכן הקפדה על גב זקוף. יש להקפיד על טווח תנועה מלא.

עוד במסגרת האימון, חשוב ביותר להקפיד על טווח תנועה מלא. מה המשמעות? למשוך או לדחוף ככל שיש אפשרות. אימון אשר מועבר על ידי מאמן מקצועי בעל הכשרה רחבה בתחום יכול להדגים לכם לגבי טווח תנועה מלא אשר יוביל לשיפור הגמישות.  עם זאת, ההמלצה היא לא להגדיל את טווח התנועה יתר על המידה במטרה לא לפגוע במפרק.