כדורעף מקצועי

משחק הכדורעף קיים כבר למעלה ממאה שנים. הוא החל את דרכו בשנת 1895 והחוקים שבו נלקחו ממשחקים אחרים כגון כדוריד וטניס, וכך עם 6 שחקנים לכל קבוצה ורשת אחת ביניהם, המשחק הפך למשחק נפוץ במשך חמישים שנים. כיום, כדורעף מקצועי הוא ענף ספורט תחרותי ואולימפי, ענף שמושך אליו רבים כמו גם כמובן אוהדים וצופים רבים מאוד, בעיקר בשל העניין הרב שהוא מייצר, והדינאמיות שלו. כדורעף מקצועי הוא מונח שמתייחס בעיקר לזה שבאולמות הספורט אך כיום יש גם כדורעף חופים ויש ליגות שבהן נערכות תחרויות בין קבוצות, יש טורנירים למיניהם ויש משחקי גביע.

כדורעף מקצועי
(מתוך: Shutterstock)

איגוד הכדורעף בישראל

בישראל ענף הכדורעף נחשב לפופולארי, אם כי הוא היה כזה בהתחלה בעיקר בקיבוצים. כיום יש נבחרת למדינת ישראל בכדורעף, שהגיעה רחוק עד כדי הופעות בטורנירים גמר באירופה. איגוד הכדורעף בישראל מורכב קודם כל מהנהלת האיגוד, לאחר מכן הצוות הכלכלי ובעלי תפקידים אחרים באיגוד, לאחר מכן יש וועדות שונות – וועדה מקצועית, וועדת שיפוט, וועדת נשים, וועדת ליגה וגביע, וועדת אקדמיה, וועדת תקנון, וועדת קשרי חוץ וועדת ביקורת. איגוד הכדורעף הוא האיגוד הרשמי שאמור לדחוף את ענף הספורט הזה, והוא עושה כך כבר שנים רבות בהצלחה.

הציוד במשחק

בשביל לשחק כדורעף צריך כמובן קודם כל מגרש מתאים, בגודל של 18X9 מטרים. באמצע המגרש יש קו מפריד ועוד קוים נוספים המייצגים את ההתקפה, קו השלוש, והקווים הקדמיים והאחוריים בהם השחקנים אמורים להיות מוצבים. יש כמובן את הרשת שרוחבה הוא מטר אחד ויש את הכדור שעשוי מעור או עור סינטטי. בכל הקשור לכדורי כדורעף, כדורעף GALA הוא המותג הטוב ביותר, והנה שלושה מהסוגים שמותג מציע:

  • כדורעף GALA Soft 170 – כדורעף בעיצוב חדשני עשוי מחומר מוקצף, נעים למגע אך מיועד לילדים עד גיל 8

  • כדורעף מקצועי GALA Training 10 – מיוצר מפוליאוריתן איכותי נעים למגע ובעיצוב חדשני, מיועד לאימונים כמו גם לתחרויות מקצועיות.

  • כדורעף מקצועי GALA Pro Line FIVB Approved - היקר ביותר אך גם האיכותי ביותר, בעל מגע פסיפס ועשוי מחומר PU איכותי, מתאים למשחקים מקצועיים ולתחרויות.

ה"מכות" במשחק

כדורעף מקצועי הוא כדורעף יצרי, דינאמי ועוצמתי. הוא כולל מכות בעוצמה גבוהה בתחילת המשחק (הגשה) ממשיך עם הנחתות ועם חסימות והצלות. משחק הכדורעף הוא אחד ממשחקי הספורט היותר אנרגטיים, בו לשחקנים אין מנוחה כמעט אף רגע ועליהם לשמור על דריכות גבוהה בכדי להגיב במהירות ובחדות. זהו ענף ספורט שמתאים גם לילדים קטנים והוא פעילות ספורטיבית מבורכת עבורם, ולהם יש כפי שציינו כדורעף GALA שמתאים להם, וכמובן, אפשר לשחק אותו בכל גיל במידה ויש את האנרגיה והכוח הדרושים לו. אין ספק שזהו אחד המשחקים המהנים ביותר.