טיפים לשמירה על כושר בחורף

החורף מגיע ואתו העצלות הידועה... קר בחוץ ואין חשק לצאת מהבית, הטלוויזיה והחטיפים בסלון החמים והנעים מפתים יותר והמלחמה העצמית היא יום יומית. אך מה לעשות וגם בחורף צריך לשמור על כושר גופני, צריך להמשיך ולהתאמן. אז אם אתם מאלו שמסוגלים להרים את עצמם גם אם בחוץ קר, הנה כמה טיפים לשמירה על כושר בחורף שבטוח יסייעו לכם ויגבירו אצלכם את המוטיבציה.

כושר בחורף

(צילום: Shutterstock) 

התאמנו עם חבר – אם האימונים שלכם הם בחוץ ומזג האוויר מאפשר אותם, כדאי לקבוע עם חבר להתאמן כדי להצליח ולהתמיד באימונים. הרבה יותר קשה להרים את עצמינו להתאמן לבד מאשר לקבל חיזוקים מחבר אתו מתאמנים ביחד. כל אחד "דוחף" את השני והתוצאה טובה יותר.

התאמנו בתוך הבית – אם יש לכם ציוד ספורט מקצועי לאימונים בבית כמו הליכון, החורף הוא בדיוק הזמן לעשות בו שימוש גם אם במהלך הקיץ הציוד הזה משמש מתלה לבגדים. תתפלאו לגלות כמה כיף לרוץ מול תוכנית אהובה בטלוויזיה וכמה נעים לפתוח את הבוקר עם סדרת תרגילים על מכשיר, כשהמקלחת החמה מחכה בחדר ליד. אין לכם ציוד ספורט מקצועי? תמיד תוכלו לעשות שימוש גם בציוד בסיסי. האימון יכול לכלול קפיצה בחבל, יכול לכלול כפיפות בטן, שכיבות שמיכה או כל תרגיל אחר.

תגדירו מטרה – כשיש מטרה מוגדרת הרבה יותר קל לנו להרים את עצמינו ולהתאמן. יש איזה מרוץ בעוד מספר חודשים? הירשמו אליו ותתחילו להתכונן כמו שצריך. רוצים לרדת במשקל? הגדירו כמה תרצו לרדת והאימונים יהיו חלק מהדרך להשגת המטרה. הגדירו הישג מסוים שתירצו להגיע אליו, הישג שיהווה עבורכם מטרה ראויה להתאמן גם כשמממש אין חשק.

שנו גישה – תירוצים למה לא להתאמן בחורף, לא חסרים. אתם יכולים להסביר לעצמכם למה לא וזה יהיה קל מאוד עבורכם, אך החוכמה היא להסביר "למה כן", למה בכל זאת כדאי לכם המאמץ הזה של התחלת האימון, מה שבדרך כלל מספיק גם להמשך שלו.

הירשמו לחדר כושר – כאן יש מוקש. יש לא מעט אנשים שנרשמים לחדר כושר אך בפועל, לא ממש מבקרים בו והקשר היחיד שלהם אתו הוא הטלפון שהם מקבלים מהפקידה אחת לחודש עם "למה לא רואים אתכם". רישום לחדר כושר יכול להיות מעולה בעיקר לחורף אך אתם חייבים לקחת את זה כפרויקט רציני מאוד, כזה שאתם מתחייבים אליו מספר פעמים בשבוע.

החורף מביא עמו לעיתים מצב רוח מדוכדך, חוסר אנרגיה ואין ספור תירוצים למה לא להתאמן. כוח רצון בחורף הוא כזה שמאפשר לכם להתגבר על התירוצים הללו, לצאת מהבית או להתאמן בבית בעזרת ציוד ספורט מקצועי יותר או פחות, ובסופו של דבר התמורה תהיה מדהימה, הן לגוף והן לנפש שלכם.