איך לבחור שק איגרוף?

כשאנחנו חושבים על שק איגרוף, פעמים רבות עולות בדמיוננו סצנות מסרטי האיגרוף המכוננים בקולנוע- "רוקי", "סיפורו של אלוף" וכמובן "השור הזועם". אכן, יש לשק האיגרוף הילה של ספורט מיתולוגי, של גבריות מתפרצת וסקס אפיל של מנצחים. ולא סתם - מעט מאוד דברים יכולים להתחרות בהנאה הטהורה של הטחת איגרוף בשק. כל האנרגיה העצורה משתחררת - ובלי בלגן. איש אינו נפגע.

ולא מדובר רק ברומנטיקה - אימון מול שק איגרוף הוא אימון אינטנסיבי. האיגרוף והבעיטות מניעים ומחזקים כל שריר מרכזי בגוף, ומעודדים קואורדינציה וסנכרון. מדובר באימון גוף מלא שמסייע בבניית שרירים, בשריפת קלוריות ובשיפור שיווי המשקל, זמן התגובה והמיקוד.

אבל איפה מתחילים? איך לבחור את שק האיגרוף הנכון, זה שיגרום להתמיד באימונים ויהיה בטוח לשימוש? כדי לבחור שק איגרוף בצורה נכונה יש להתחשב בגיל ובמשקל של המתאמן, וכמובן באופי האימון.

שק איגרוף

(מתוך: Shutterstock)

קיימים שני סוגים עיקריים של שקי אגרוף:

שק איגרוף תלוי מתאים למתאמנים למתחילים ומתקדמים ומיועד בעיקר לאימון אגרופים, בעיטות, ברכיים ומרפקים. השק, שצורתו גליל או אגס, מתאים לאימון בתנועה מתמדת, בדרך כלל ממולא בבד, ומשקלו נע בין 30 ק"ג ל-70 ק"ג (לילדים אנו מציעים שקים שמשקלם 10 ק"ג). את השק תולים בעזרת אביזר תלייה ייעודי מהתקרה או מהקיר. יש להקפיד על תלייה נכונה כדי להבטיח אימון בטוח.

כדי לוודא שמשקל השק שלך יספק התנגדות טובה לאימונים נכונים, יש לחלק את משקל הגוף לשניים. לדוגמה, אם משקלך 75 ק"ג, השק שלך צריך לשקול 30-35 ק"ג.

שק איגרוף עומד או בובת איגרוף, מסייע לתרגל מכות לאזור הבטן, לאזור הצלעות ולאזור הראש, ומעולה לבניית טונוס שרירים.

יש כמה סוגים של שקים עומדים- שק שצורתו גליל צר, שק העומד על שלוש רגליים ושק שצורתו גוף אדם. אחד היתרונות של שק איגרוף עומד טמון ביכולת להזיזו ממקום למקום, ולהתאמן בחללים שונים בבית.

שק עומד הוא שק המשמש לאימון אירובי, לאימוני סיבולת ומהירות ולפיתוח טכניקה. שק מסוג זה משמש לאימוני אומנויות לחימה מכיוון שהוא מאפשר אימון אגרסיבי של הטלות וריתוקים ללא חשש מפציעת היריב.

יש לך שאלות נוספות על שקי איגרוף? צוות המומחים של בש-גל ישמח לסייע לך להתאים את השק הנכון ביותר עבורך.

צור קשר