איך לבחור כדור כדורסל טוב?

מי לא אוהב לשחק כדורסל? בין אם אתם שחקנים מקצועיים שלא מפסידים אף משחק עם הנבחרת שלכם, או אם אתם שחקנים חובבים שאוהבים לקלוע לסל מדי פעם, אתם יודעים שהכדור הוא הכל. לפיכך, לפני שאתם קובעים עוד משחק עם חבר, חשוב לברר אם יש בידכם כדור כדורסל מתאים למשחק.

 איך לבחור כדור כדורסל

(מתוך: Shutterstock) 

4 טיפים שימושיים לבחירת כדורסל

צריכים לקנות כדור כדורסל חדש? הנה כמה דברים שכדאי לבחון כאשר קונים כדור:

  1. להכיר את הגדלים של הכדור – כדור כדורסל קיים בגדלים שונים, כל גודל מותאם לפי גיל. לדוגמה, כדורסל בגודל 3 מתאים יותר לילדים קטנים, והוא לא נחשב לכדורסל רשמי. כדורסל בגודל 5 מתאים לילדים בגילאי 6 עד 12, בעוד כדורסל שגודלו 6 נועד לתחרויות בליגות נשים וגם לילדים עד גיל 13. כדורסל בגודל 7 מוכר בתחרויות כדורסל בליגה לגברים.

  2. ממה עשוי הכדור? – הכדורסל עשוי מחומרים שונים. כדורסל גומי, הוא פשוט וזול ונחשב לפחות איכותי. בדרך כלל משתמשים בכדור זה בשיעורי ספורט בבית הספר. כדורסל העשוי מעור סינטטי מתאים יותר למשחקים על אספלט ומשחקי ביניים. כדורסל העשוי מעור נחשב לאיכותי ביותר, והוא מיועד למשחקי ליגות.

  3. כדורסל ממותג – מותגים מובילים בעולם הספורט משמשים את הליגות. לדוגמה:  מולטן, נייקי, ספולדינג או וילסון.

  4. החנות שממנה רוכשים את הכדור – כדאי לבחור חנות ספורט המציעה לכם מגוון רחב של כדורי סל, ולוודא שמדובר בחנות אמינה ומקצועית.

שומרים על הגוף בזמן משחק כדורסל

לאחר שבחרנו את הכדור, אפשר לצאת למשחק כדורסל מהנה. עם כל זאת, זכרו כי לשמור על הגוף במהלך האימון. כך, אחת לשנה כדאי לבצע בדיקת מאמץ על מנת לבדוק שהגוף אכן כשיר לאימון כדורסל אינטנסיבי. שנית, הסוד הוא בנעליים. הקפידו להתאים נעלי ספורט למשחקים. חשוב לנעול נעליים נוחות ולא לוחצות. שלישית, לפני תחילת המשחק, חשוב לבצע אימון חימום. כך הגוף יהיה מוכן טוב יותר למשחק עצמו. בנוסף למשחקים, חשוב לשלב באימון שלכם גם הליכה במשך כחצי שעה בין פעמיים לשלוש בשבוע. ולבסוף, אם לאחר האימון אתם חשים עייפים או תשושים, יש להפסיק את המשחק ולנוח.