איך בוחרים כדורי טניס

הנה כמה דברים שאולי לא ידעתם על טניס. טניס הוא ספורט אולימפי שנחשב לפופולארי מאוד במדינות רבות בעולם ולמעשה הוא השביעי בפופולאריות שלו מבין ענפי הספורט השונים. טניס נקרא גם "הספורט הלבן" (אולי בגלל הביגוד הלבן אותו לובשים השחקנים) ומקור השם שלו הוא מהמילה הצרפתית "Terez" שהמשמעות שלה היא "קבל"! מילה שהמגיש היה צועק אותה במכת הפתיחה. המשחק הומצא על ידי נזירים שהיו עושים שימוש בכדור מעץ וחובטים בו ביד ולאחר מכן בכפפה עשויה מעור, ורק בשלב מאוחר יותר הומצא המחבט, לו הוצמדה ידית אחיזה. הטניס נכלל במשחקים האולימפיים עוד באתונה בסוף המאה התשע עשרה ועד סוף שנות העשרים של המאה העשרים, ולאחר הפסקה הוחזר באולימפיאדת סיאול בשנת 1988.

 כדור טניס

 (צילום: Shutterstock)

כדורי טניס- פעם והיום

כאמור כדורי טניס היו עשויים מעץ בתחילת דרכם, ובמהלך השנים עברו שינויים  שהפכו אותם לנוחים יותר למשחק. אם ניקח לדוגמה את אנגליה של ימי הביניים, נראה שמשחק הטניס היה בעיקר משחקם של מעמד האצולה ואז הכדורים היו עשויים מעור שהיה עטוף בצמר (הייצור היה ידני, ורק בני מעמד זה יכלו להרשות לעצמו את הכדורים הללו בגלל העלות הגבוהה שלהם) כיום, מחירי כדורי טניס מתאימים לכל כיס, הם מיוצרים על ידי מכונות בייצור המוני והם עשויים מגומי שעוטף אותו שכבת צמר. כך, כדורי הטניס חזקים יותר ויכולים להחזיק מעמד גם בחבטות חזקות.

בדיקת איכות

ישנם סוגים שונים של כדורי טניס הנבדלים בחוזק ובעוצמה שלהם. הדבר הראשון שצריך לבדוק בעת בחירת כדור טניס הוא התאמה למשטח עליו אתם מתכוונים לשחק. משטח כזה יכול להיות משטח דשא או משטח קשה, ולכן חשוב לבחור את הכדור המתאים לכל משטח . בנוסף, על מנת לדעת שהכדור שבחרתם איכותי עליכם לבדוק את רמת הקפיציות שלו כיוון שהקפיציות קריטית להצלחת המשחק. איך בודקים? פשוט מאוד – משחררים את הכדור מגובה של שניים וחצי – שלושה מטרים לקרקע (בהתאם למשטח עליו אתם מתכוונים לשחק) והכדור צריך לחזור לפחות חצי מהדרך לגובה.  מעבר לכך יש לבדוק את עמידות הכדור לאורך זמן, כדורים איכותיים ישמרו על הנתונים הטובים שלהם לאורך 5 משחקונים ויותר, אחרים ישחקו כבר אחרי 2 משחקונים. יש כמובן כדורים שמתאימים יותר למתחילים וכדורים למקצוענים וגם את זה כדאי לוודא לפני רכישה.

משחק טניס יכול להתקיים אחד על אחד, או בזוגות. הוא יכול להיות מעט מתסכל בהתחלה כאשר לא מצליחים לחבוט כמו שצריך, או לא מצליחים להתמודד עם חבטות חזקות של היריב, אך עם הזמן ועם האימונים המיומנות משתפרת והמשחק הופך להיות כייפי ומאתגר. כדורי טניס הם המרכיב הכי חשוב של המשחק מעבר למחבטים ואתם צריכים לבחור אותם בקפידה בכדי שתוכלו לשחק בהנאה מרבית. אם אתם לא יודעים אילו כדורים לבחור, כדאי מאוד שתתייעצו עם מי שכן מבין בהם ויסייע לכם לעשות את הבחירה הנכונה.